6SK Dynamo České Budějovice3034:6224

Zprávy

• Bohemians zabrali a porazili Pardubice, rozhodl střídající žolík Matoušek

28/04/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Bohemians 1905 v závěrečném 30. kole základní části FORTUNA:LIGY porazili na svém hřišti 2:1 Pardubice. V souboji dvou jistých účastníků nadstavbové skupiny o záchranu otevřel skóre v 26. minutě domácí Jan Kovařík. V 48. minutě srovnal premiérovou trefou v ročníku Vojtěch Sychra, v 73. minutě ale rozhodl další střídající hráč Jan Matoušek. Pražané zdolali dnešního soupeře v lize počtvrté za sebou.
    • 192x za tři body! Jindřich Trpišovský je trenérem s nejvíce výhrami

28/04/2024 | Aktuální zprávy
      Trenér Slavie Jindřich Trpišovský stanovil ve FORTUNA:LIZE nový rekord v počtu výher ve funkci hlavního trenéra. Díky triumfu svých svěřenců nad Hradcem Králové zaznamenal 192. vítězný zápas nejvyšší soutěže. O jedno utkání tak překonal bývalého trenéra Plzně, Sparty či Zlína Pavla Vrbu. Zatímco ten na 191 výher potřeboval 339 zápasů, Trpišovskému stačilo na nové prvenství 294 ligových duelů. Vedle toho si ve F:L připsal na lavičkách sešívaných a Liberce 59 remíz a 41 porážek.
    • Baník doma remizoval s Libercem a pojistil si čtvrté místo. Slovan čeká skupina o Evropu

Fotbalisté Ostravy remizovali doma v závěrečném 30. kole základní části FORTUNA:LIGY s Libercem 2:2. Baník už vedl o dvě branky zásluhou Ewertona, který proměnil penaltu, a Patricka Kpoza, ale Slovan ve druhé půli vyrovnal trefami Lubomíra Tupty a Filipa Prebsla. Domácí půjdou do nadstavbové skupiny o titul ze čtvrtého místa. Severočeši obsadili v základní části sedmou pozici a čeká je skupina o Evropu, v semifinále narazí na Teplice.
    • Budějovice po chybě Šípoše přišly o výhru nad Slováckem, body se dělily

Fotbalisté Slovácka remizovali v závěrečném 30. kole základní části FORTUNA:LIGY v Českých Budějovicích 2:2, udrželi šesté místo a ve čtvrté sezoně po sobě si zahrají nadstavbovou skupinu o titul. Naopak Dynamo i kvůli výhře Karviné 1:0 ve Zlíně kleslo před zahájením skupiny o záchranu na poslední příčku.
    • Slavia zvládla poslední zápas základní části, rozhodly slepené góly Provoda a Chytila

Fotbalisté Slavie zvítězili v utkání 30. kola FORTUNA:LIGY v Hradci Králové 2:1 a na druhém místě tabulky před nadstavbou dál ztrácejí čtyři body na vedoucí Spartu. Vršovický tým v nejvyšší soutěži vyhrál po dvou duelech a boj o titul udržel po základní části otevřený. Branky Pražanů vstřelili na konci první půle Lukáš Provod a Ondřej Zmrzlý, v nastaveném čase snížil Karel Spáčil. Východočeši prohráli teprve druhé z posledních 11 kol a do skupiny o Evropu půjdou z deváté příčky, v semifinále narazí na Olomouc.
    • Regali zařídil důležité záchranářské body, Karviná vyhrála ve Zlíně

Fotbalisté Karviné vyhráli v posledním 30. kole základní části FORTUNA:LIGY v přímém souboji dvou týmů ze dna tabulky ve Zlíně 1:0. Jedinou branku zápasu dal ve 12. minutě slovenský útočník Martin Regáli. Slezané porazili "Ševce" i podruhé v ligové sezoně a opustili před nadstavbovou skupinou o záchranu poslední místo tabulky. Nováček soutěže je nyní čtrnáctý se stejným počtem bodů jako patnáctý Zlín, o bod pozadu jsou poslední České Budějovice.
    • Sparta rozstřílela Olomouc a základní část vyhrála o čtyři body před Slavií

Sparťanští fotbalisté vyhráli v posledním 30. kole základní části FORTUNA:LIGY v Olomouci 4:1 a před nadstavbovou částí udrželi na čele tabulky čtyřbodový náskok před druhou Slavií. V úvodním dějství se za hosty dvakrát trefil kapitán Ladislav Krejčí, po změně stran další góly přidali Veljko Birmančevič a Jan Kuchta. Za Sigmu snížil střídající Jáchym Šíp. Hanáci zakončili základní část na osmém místě a ve Skupině o Evropu vyzvou Hradec Králové.
    • Plzeň třikrát udeřila po přestávce a doma vynulovala Teplice

Fotbalisté Plzně v posledním 30. kole základní části FORTUNA:LIGY porazili doma Teplice hladce 3:0 a už před nadstavbovou částí si zajistili nejhůře konečné třetí místo v tabulce. Západočeši rozhodli zápas po změně stran, kdy se dvakrát trefil Tomáš Chorý a jednou střídající Matěj Vydra.
    • Jablonec proti Mladé Boleslavi sahal po výhře, v nastavení o ni však přišel

Fotbalisté Jablonce v posledním 30. kole základní části FORTUNA:LIGY remizovali s Mladou Boleslaví 1:1 a před bojem v nadstavbové Skupině o záchranu natáhli sérii bez vítězství na šest zápasů nejvyšší soutěže. Domácí poslal do vedení v první půli Matěj Polidar. Středočeši, kteří vstoupí z pátého místa do Skupiny o titul, vyrovnali v nastavení díky Júsufu Hilálovi, jenž potrestal chybu brankáře Jana Hanuše.
    • Sparta se představí na Hané, Hradec vyzve Slavii. Baník hostí Liberec

26/04/2024 | Preview
      Třicátým kolem vyvrcholí v neděli základní část FORTUNA:LIGY. Obhájce titulu a jistý vítěz základní části Sparta se představí v Olomouci. Pražská Slavia, která ztrácí na městského rivala čtyři body, bude hrát v Hradci Králové. Plzeň by si vítězstvím nad Teplicemi zajistila už před nadstavbou nejhůře konečné třetí místo v tabulce. Rozhodne se o posledním účastníkovi skupiny o titul, o šesté místo bojují čtyři týmy. Všech osm zápasů má výkop v 15:00, pouze na čtyřech z nich bude k dispozici videorozhodčí.
    • Slovácko po třech prohrách zabralo remízou s Plzní

21/04/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Plzně po čtvrtečním vyřazení ve čtvrtfinále Evropské konferenční ligy s Fiorentinou remizovali ve 29. kole FORTUNA:LIGY na Slovácku 1:1. Do vedení poslal Západočechy na konci první půle Idjessi Metsoko, v 73. minutě vyrovnal z pokutového kopu Vlastimil Daníček.
    • Slavia dvougólové manko neotočila, Sigma si z Edenu odváží bod

Fotbalisté Slavie v 29. kole FORTUNA:LIGY velmi nečekaně jen remizovali doma s Olomoucí 2:2 a výrazně si zkomplikovali boj o titul. Červenobílí z druhého místa tabulky ztrácejí už čtyři body na obhájce trofeje pražského rivala Spartu, která s předstihem získala jistotu prvenství po základní části.
    • Mladá Boleslav si díky první půli odváží výhru z Pardubic

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 29. kole FORTUAN:LIGY zvítězili 2:1 v Pardubicích a zajistili si postup do nadstavbové skupiny o titul. Středočeši rozhodli o první venkovní ligové výhře po sedmi zápasech už v úvodním dějství, na gól Tomáše Ladry ze sedmé minuty navázal před přestávkou Lamin Jawo. V 54. minutě pouze snížil Marek Icha.