3FK Pardubice3029:4228
    4MFK Karviná3030:5225
    5FC Zlín3036:6125
    6SK Dynamo České Budějovice3034:6224
    28. kolo, Základní část | sobota 13/04/2024, 15:00 | Střelecký ostrov | O2 TV stream MD

Góly

Návštěva: 2 398 diváků (36 % z kapacity 6 681)
    Video
    Reportáž

Hosté vedli od šesté minuty zásluhou Jana Žambůrka, v závěru prvního poločasu srovnal Patrik Hellebrand a po změně stran otočil stav Zdeněk Ondrášek. Už po uplynutí základní hrací doby nasměroval francouzský obránce Dynama Florent Poulolo nešťastně míč do vlastní sítě, ale poslední slovo měl Suchan.

Liberecký trenér Kozel poslal na trávník stejnou jedenáctku, která před týdnem zahájila vítězný zápas se Slováckem. V základní sestavě Dynama na pravém kraji obrany debutoval člen srbské jednadvacítky Lazič a po krátké přestávce se do ní vrátili rakouský obránce Trummer a nigerijský záložník Alli.

Domácí defenziva složená ze čtyř cizinců kapitulovala hned při první vážnější akci. Chorvat Kulenovič, který rozhodl podzimní zápas U Nisy, při rychlém protiútoku předložil míč před branku a Žambůrek dal umístěnou střelou k pravé tyči svůj druhý ligový gól od loňského příchodu z pětiletého angažmá v zahraničí.

Blízko k vyrovnání byl Trummer, ale brankář Vliegen, chytající 50. zápas v české nejvyšší soutěži, jeho střelu vyrazil na roh. Vytáhl se i jeho protějšek Šípoš při tvrdé střele Kulenoviče. V závěru prvního poločasu hosté přišli o zraněného Pennera a vzápětí i o vedení.

V poslední minutě úvodního dějství dostal na hranici šestnáctky hodně volného prostoru Hellebrand a svým druhým gólem v ročníku nejvyšší soutěže vyrovnal. Domácí záložník je sice spíše svátečním střelcem, ve své už osmé ligové sezoně má na kontě jen šest branek, ale trefil se i vloni v květnu při předchozím vítězství Dynama nad Slovanem rovněž 3:2.

Hned po změně stran po povedené kombinaci mířil liberecký kapitán Mikula pod břevno, ale brankáře nezaskočil. V 54. minutě zastavil Kulenovič Hellebranda před soupeřovou brankou zbytečně ostrým skluzem, rozhodčí Zaoral okamžitě vytáhl červenou kartu, ale po kontrole u videa trest zmírnil na žlutou.

V 67. minutě Alli pronikl od postranní čáry až těsně před libereckou branku a Ondrášek jeho přihrávku zblízka dotlačil do sítě. Kapitán Dynama pátým gólem v ligové sezoně potvrdil pozici nejlepšího střelce týmu. Příště však bude kvůli čtyřem žlutým kartám chybět.

Slovan odpověděl až ve třetí minutě nastavení, kdy si Poulolo srazil do vlastní sítě Tuptův střílený centr ze strany. Jenže pak Alliho přihrávka našla Suchana a ten také svým pátým gólem v ligovém ročníku rozhodl o tom, že Severočeši po dvou výhrách za sebou vyšli tentokrát naprázdno.

Ohlasy

Jiří Lerch (Č. Budějovice): "Věděli jsme, že Liberec má kvalitní tým a je na vítězné vlně. Nevyvarovali jsme se hloupé chyby, ale pomohl nám gól do šatny. V poločase jsme kluky nabádali, aby dál hráli trpělivě ze zajištěné obrany. Naše smůla, že si dáme vlastní gól v 93. minutě. Když soupeř vyrovnal na 2:2, říkal jsem si, že každý bod má v lize cenu, protože Karvinou a Zlín si stále nepouštíme na velký odstup. Tu smůlu jsme si ale už vybrali a v závěru nás to odměnilo. Zažil jsem toho ve fotbale dost, ale tyto emoce byly nádherné. Věřím, že nás to nakopne."

Luboš Kozel (Liberec): "Stál proti nám maximálně motivovaný a dobře připravený soupeř. Budějovice směrem dopředu určitě nejsou nejhorší v lize, dělaly nám problémy z křídel. Také to ovlivnily dvě vynucené změny kvůli zranění Pennera a Prebsla. V druhém poločase jsem si nebyl ničím jistý. Domácí kvalitu v ofenzivě mají a my nebránili dobře. Riskovali jsme, povedlo se vyrovnat, ale ta bohorovnost dozadu se v závěru znovu projevila. Ztráta na vlastní půlce a soupeř to vyřešil. I když jsme nepodali stoprocentní výkon jako v Plzni, je to pro nás zbytečná porážka. Remíza by byla spravedlivá."

SK Dynamo České Budějovice - FC Slovan Liberec 3:2 (1:1)

Branky: 45. Hellebrand, 67. Ondrášek, 90.+6 Suchan - 6. Žambůrek, 90.+3 vlastní Poulolo.
    Rozhodčí: Zaoral - Nádvorník, Pospíšil - Starý (video).
    ŽK: Ondrášek, Hellebrand, Čermák, Šigut - Mikula, Žambůrek, Kulenovič, Ghali.
    Diváci: 2398.

Č. Budějovice: Šípoš - Lazič (72. Sladký), Poulolo, Králik, Trummer - Suchan, Čermák (82. Hubínek), Hellebrand - Šigut, Alli - Ondrášek (90. Tranziska). Trenér: Lerch.

Liberec: Vliegen - Mikula (79. Horský), Chaluš, Purzitidis - Penner (44. Ghali), Žambůrek, Prebsl (79. Tetour), Preisler (60. Fukala) - Višinský (60. Doumbia), Tupta - Kulenovič. Trenér: Kozel.

Statistiky
    Sestavy

Rozšířené ligové statistiky jsou k dispozici až od sezóny 2013/14. Statistiky jsou přebírány z údajů v zápisech o utkání a od externího dodavatele Wyscout.

Kumulované žluté karty: V případě spáchání disciplinárního přečinu Vyloučení pro druhé napomenutí podle § 46 Disciplinárního řádu FAČR se nebude žádné z těchto napomenutí evidovat pro účely evidence napomínání podle ustanovení § 47 Disciplinárního řádu FAČR, tj. pro účely trestání za opakované napomínání v příslušném soutěžním ročníku.

V historickém přehledu lídrů jsou zobrazeni pouze hráči, kteří odehráli v lize alespoň 60 zápasů. V podrobném zobrazení pak figurují všichni hráči. Nejste si jistí, co daný parametr znamená? Podívejte se zde.

LFA vynakládá odpovídající úsilí, aby zajistila spolehlivost a přesnost informací publikovaných na této webové stránce, může však dojít k technickým nepřesnostem či chybám při zpracování a vyhodnocení. Tyto mohou být po svém zjištění a podle uvážení LFA opraveny.

Veškeré informace a údaje na této webové stránce, a to včetně jakýchkoliv statistik, jsou určeny pouze pro interní účely LFA a všeobecné informační účely. LFA, ani její dodavatelé, neposkytují jakoukoliv záruku ani nepřebírají jakoukoliv odpovědnost za správnost, aktuálnost ani přesnost informací publikovaných na této webové stránce, a to výslovně včetně jakýchkoliv statistik.

LFA neodpovídá za jakékoliv škody či jiné újmy, které mohou vzniknout třetím osobám v důsledku spolehnutí se na správnost, aktuálnost či přesnost informací publikovaných na této webové stránce.