3FK Pardubice3029:4228
    4MFK Karviná3030:5225
    5FC Zlín3036:6125
    6SK Dynamo České Budějovice3034:6224
    29. kolo, Základní část | sobota 20/04/2024, 15:00 | Městský stadion Karviná | O2 TV stream MD

Góly

Karty

Návštěva: 1 754 diváků (36 % z kapacity 4 833)
    Video
    Reportáž

"Klokani" zvítězili v jediném z posledních 14 ligových duelů a zůstali na 11. místě neúplné tabulky. Čtvrtý tým minulé sezony už nemůže poskočit do elitní desítky a zahraje si pouze skupinu o záchranu stejně jako Karviná, s níž se v nadstavbě utká znovu. Slezský nováček soutěže zvítězil v jediném z minulých 16 kol a potřetí za sebou remizoval. Karvinští bodově dotáhli České Budějovice a o skóre jim přenechali poslední místo, Dynamo má ale k dobru večerní zápas v Teplicích.

První poločas nabídl minimum šancí. V 16. minutě si první příležitost vytvořila Karviná, Fleišman ale po Raspopovičově centru zblízka hlavičkoval do rukavic brankáře Soukupa. Na druhé straně po půlhodině hry Beran nacentroval do šestnáctky a Kozák hlavičkoval vedle.

V 36. minutě Regáli běžel sám na branku a hostující stoper Petrák se ho snažil zastavit. Akce pokračovala, ale gólem neskončila. Do hry pak vstoupila videorozhodčí Adámková a hlavní sudí Pechanec po zhlédnutí opakovaných záběrů Petráka vyloučil, jelikož v souboji s Regálim zahrál rukou.

Slezané využili přesilovku v 54. minutě. Míč se po Regáliho zblokované střele dostal k Budínskému, jenž z hranice vápna napálil tyč, z dorážky se už však nemýlil. Čtvrtým gólem v ligové sezoně se vyrovnal Akinyemimu v čele nejlepších střelců mužstva. Svému bývalému celku z Ďolíčku dal v nejvyšší soutěži již šestou branku, což je spolu s Olomoucí nejvíce.

"Klokani" ale i v oslabení srovnali. V 58. minutě Traoré fauloval v pokutovém území Hybše a nařízenou penaltu proměnil Prekop. Slovenský útočník si šestou brankou v ligovém ročníku upevnil pozici nejlepšího týmového střelce. Vršovičtí dali teprve 27. gól v sezoně nejvyšší soutěže a spolu s Pardubicemi mají nejhorší útok, Východočechy však utkání tohoto kola teprve čeká.

V 69. minutě hostující Soukup vyrazil Boháčovu ránu z hranice šestnáctky. Také v 83. minutě mohli Karvinští strhnout vítězství na svou stranu, jenže Ezeh po Budínského centru z rohu hlavičkoval do břevna. O chvíli později nigerijský útočník neuspěl ani podruhé, když před brankou ve skluzu těsně nedosáhl na přihrávku střídajícího Memiče.

Bohemians v lize s Karvinou pošesté po sobě neprohráli. "Klokani" si připsali již 11. nerozhodný výsledek v sezoně nejvyšší soutěže a spolu s Jabloncem jsou "remízovými králi" tabulky. Venku v lize Pražané podeváté za sebou nezvítězili. Karviná doma v nejvyšší soutěži v posledních třech zápasech neprohrála a v sezoně tam získala 15 z celkových 22 bodů.

Ohlasy:

Marek Bielan (asistent trenéra Karviné): "Bohemka nám dala velkou šanci, že se její hráč nechal v prvním poločase vyloučit. Dali jsme gól Budínským a myslel jsem si, že se uklidíme, udržíme balon. Ale chytili jsme nějakou křeč a udělali zase hrubou chybu, penaltu, devátou v sezoně. To je pro nás tragédie. Hráč soupeře zády, nemůže nic udělat a on mu tam sáhne. Nebyla to šance, že by do toho musel jít. Po penaltě a vyrovnání na 1:1 jsme měli šance. Poslali jsme tam Memiče, Mikuše, aby dávali centry. Nedostáváme góly ze hry, ale vždy ze standardních situací. Kluci jsou z toho nešťastní, je to třetí remíza v řadě. Možná by bylo lepší prohrát na Baníku a dnes vyhrát. Bohemka si ale za tu dřinu v deseti asi bod zasloužila."

Jaroslav Veselý (Bohemians): "V prvním poločase jsme hráli pasivněji, než jsme chtěli. Domácí měli optickou převahu, ale bez výraznějších šancí. Utkání spíš probíhalo v taktickém duchu, oba týmy byly nervózní. Horko těžko si jeden z týmů vypracovával vyloženou šanci. Do utkání zasáhla červená karta. Poločas se dohrával v hektice, snažili jsme se ho dohrát na nulu. Druhý poločas jsme paradoxně měli aktivnější, zejména prvních 20 až 25 minut. V deseti jsme dokázali domácí přehrát a vytvořit si zajímavé situace. Paradoxně jsme v dobré pasáži z nevinné akce inkasovali. Tým to ale nezlomilo, hráli jsme dál a vyrovnali jsme. V tu chvíli byl na spadnutí i gól na 2:1. Karviná byla v tu chvíli otřesená a mohli jsme využít jejího šoku z vyrovnání. Na druhou stranu posledních 15 minut jsme se dostali pod tlak, zejména po standardních situacích. Bylo tam břevno a měli jsme určité štěstí. Remíza je zasloužená."

MFK Karviná - Bohemians Praha 1905 1:1 (0:0)

Branky: 54. Budínský - 59. Prekop z pen.
    Rozhodčí: Pechanec - Kříž, Slavíček - Adámková (video).
    ŽK: Svozil, Bielan (asistent trenéra, oba Karviná).
    ČK: 39. Petrák (Bohemians).
    Diváci: 1754.

Karviná: Holec - Traoré (82. Ražnatovič), Svozil, Bergqvist - Raspopovič (60. Memič), Boháč, Moses (78. Ayaosi), Fleišman - Čavoš (46. Budínský) - Ezeh, Regáli (78. Mikuš). Trenér: Vlk.

Bohemians: Soukup - A. Kadlec, Petrák, Hybš (90.+3 Köstl) - Dostál, Beran (90.+3 Puškáč), Hůlka, Kovařík - Hrubý (46. Vondra) - Prekop (85. Shejbal), Kozák (68. Matoušek). Trenér: Veselý.

Statistiky
    Sestavy

Rozšířené ligové statistiky jsou k dispozici až od sezóny 2013/14. Statistiky jsou přebírány z údajů v zápisech o utkání a od externího dodavatele Wyscout.

Kumulované žluté karty: V případě spáchání disciplinárního přečinu Vyloučení pro druhé napomenutí podle § 46 Disciplinárního řádu FAČR se nebude žádné z těchto napomenutí evidovat pro účely evidence napomínání podle ustanovení § 47 Disciplinárního řádu FAČR, tj. pro účely trestání za opakované napomínání v příslušném soutěžním ročníku.

V historickém přehledu lídrů jsou zobrazeni pouze hráči, kteří odehráli v lize alespoň 60 zápasů. V podrobném zobrazení pak figurují všichni hráči. Nejste si jistí, co daný parametr znamená? Podívejte se zde.

LFA vynakládá odpovídající úsilí, aby zajistila spolehlivost a přesnost informací publikovaných na této webové stránce, může však dojít k technickým nepřesnostem či chybám při zpracování a vyhodnocení. Tyto mohou být po svém zjištění a podle uvážení LFA opraveny.

Veškeré informace a údaje na této webové stránce, a to včetně jakýchkoliv statistik, jsou určeny pouze pro interní účely LFA a všeobecné informační účely. LFA, ani její dodavatelé, neposkytují jakoukoliv záruku ani nepřebírají jakoukoliv odpovědnost za správnost, aktuálnost ani přesnost informací publikovaných na této webové stránce, a to výslovně včetně jakýchkoliv statistik.

LFA neodpovídá za jakékoliv škody či jiné újmy, které mohou vzniknout třetím osobám v důsledku spolehnutí se na správnost, aktuálnost či přesnost informací publikovaných na této webové stránce.