3FK Pardubice3029:4228
    4MFK Karviná3030:5225
    5FC Zlín3036:6125
    6SK Dynamo České Budějovice3034:6224
    30. kolo, Základní část | neděle 28/04/2024, 15:00 | Stadion Střelnice | O2 TV stream MD

Góly

Návštěva: 2 027 diváků (36 % z kapacity 5 690)
    Video
    Reportáž

V prvním poločase se hrál na Střelnici rozkouskovaný fotbal. Z šedi vybočila jen povedená gólová akce domácích v 19. minutě. Černák obloučkem našel za obranou Polidara, který ve skluzu přehodil vybíhajícího brankáře Trmala.

Hostující gólman měl poté i štěstí, protože mu rozhodčí ve 34. minutě po nedorozumění se střídajícím Králem velmi pravděpodobně odpustil faul mimo vápno na Pleštila. K revizi u videa dojít nemohlo, neboť na utkání nebylo k dispozici.

Po přestávce se tempo příliš nezvedlo, ale přibyly šance. Za hosty mohl v 54. minutě srovnat Solomon, ale Hanuš včas vyběhl. Jablonecký Martinec poté v 71. minutě mířil hlavou těsně mimo a hostující Hilál 10 minut před koncem po rohu hlavičkoval přímo do Hanuše.

V první minutě nastavení si ale jablonecký brankář vybral slabší chvilku. Po malé domů nedůrazně rozehrál, k míči se dostal Hilál, obešel gólmana a vyrovnal. Hanuš tak asi nebude na své dnešní 36. narozeniny vzpomínat v nejlepším.

Mladá Boleslav bodovala poosmé z posledních devíti kol. Jablonec doma podruhé za sebou remizoval a z minulých šesti kol hned čtyři prohrál. Severočeši se s 12 nerozhodnými výsledky stali remízovým "králem" základní části.

Ohlasy:

Radoslav Látal (Jablonec): "Ještě teď nemůžu uvěřit tomu, co se stalo v 90. minutě. Tohle není o terénu, stačilo do toho kopnout, nic jiného. Srážejí nás chyby tak jako celou sezonu. Jako už poněkolikáté jsme ztratili zápas. Měli jsme na Boleslav něco nachystaného a 90 minut jsme to plnili. Dali jsme vedoucí gól a do defenzivy jsme pracovali velmi dobře. Klukům toho nemůžu moc vytknout, tak kvalitní mužstvo jako Boleslav jsme do ničeho moc nepustili. Bohužel stalo se to, co se stalo."

David Holoubek (M. Boleslav): "Bylo to podprůměrné ligové utkání. Hráli jsme proti hodně houževnatému soupeři, který zlobil náběhy za obranu a zkušeně bránil. Měli jsme si s tím poradit, jenže náš výkon byl velice slabý. Jsem aspoň rád za to, že hráči, co utkání dohrávali, šli za remízou a neodjíždíme s prázdnou. Je to pro nás ale zvednutý ukazováček. Takovým způsobem hry neuspějeme nikde, musíme předvádět lepší výkony."

FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:0)

Branky: 19. Polidar - 90.+1 Hilál.
    Rozhodčí: Szikszay - Ratajová, Volf.
    ŽK: Černák, Martinec, Hanuš, Kratochvíl, Hurtado - Solomon, Ladra, Karafiát, Suchý.
    Diváci: 2027.

Jablonec: Hanuš - F. Souček, Tekijaški, Hurtado - Čanturišvili, Kratochvíl, Hollý, Černák - Martinec (84. Hübschman), Polidar (90.+2 Náprstek) - Pleštil (62. Alégué). Trenér: Látal.

M. Boleslav: Trmal - Kostka, Suchý, Karafiát, Fulnek (62. Kadlec) - Sakala (31. Král), Mareček - Solomon (62. Vaníček), Ladra (80. Žitný), Kušej (62. Pulkrab) - Hilál. Trenér: Holoubek.

Statistiky
    Sestavy

Rozšířené ligové statistiky jsou k dispozici až od sezóny 2013/14. Statistiky jsou přebírány z údajů v zápisech o utkání a od externího dodavatele Wyscout.

Kumulované žluté karty: V případě spáchání disciplinárního přečinu Vyloučení pro druhé napomenutí podle § 46 Disciplinárního řádu FAČR se nebude žádné z těchto napomenutí evidovat pro účely evidence napomínání podle ustanovení § 47 Disciplinárního řádu FAČR, tj. pro účely trestání za opakované napomínání v příslušném soutěžním ročníku.

V historickém přehledu lídrů jsou zobrazeni pouze hráči, kteří odehráli v lize alespoň 60 zápasů. V podrobném zobrazení pak figurují všichni hráči. Nejste si jistí, co daný parametr znamená? Podívejte se zde.

LFA vynakládá odpovídající úsilí, aby zajistila spolehlivost a přesnost informací publikovaných na této webové stránce, může však dojít k technickým nepřesnostem či chybám při zpracování a vyhodnocení. Tyto mohou být po svém zjištění a podle uvážení LFA opraveny.

Veškeré informace a údaje na této webové stránce, a to včetně jakýchkoliv statistik, jsou určeny pouze pro interní účely LFA a všeobecné informační účely. LFA, ani její dodavatelé, neposkytují jakoukoliv záruku ani nepřebírají jakoukoliv odpovědnost za správnost, aktuálnost ani přesnost informací publikovaných na této webové stránce, a to výslovně včetně jakýchkoliv statistik.

LFA neodpovídá za jakékoliv škody či jiné újmy, které mohou vzniknout třetím osobám v důsledku spolehnutí se na správnost, aktuálnost či přesnost informací publikovaných na této webové stránce.