3FK Pardubice3029:4228
    4MFK Karviná3030:5225
    5FC Zlín3036:6125
    6SK Dynamo České Budějovice3034:6224
    30. kolo, Základní část | neděle 28/04/2024, 15:00 | Doosan Aréna | O2 TV stream MD

Góly

• Bez branek

Karty

Návštěva: 8 632 diváků (74 % z kapacity 11 597)
    Video
    Reportáž

Viktoria v lize porazila Teplice po třech utkáních a bodovala popatnácté z posledních 16 duelů nejvyšší soutěže. Plzeňští díky postupu do finále domácího poháru již mají jistotu, že si v příštím sezoně zahrají nejméně 3. předkolo Evropské ligy. Tepličtí prohráli po dvou kolech a v semifinále nadstavbové skupiny o Evropu vyzvou Liberec.

Západočeši nastoupili prakticky v nejsilnější sestavě, byť ve středu hráli semifinále domácího poháru se Zlínem a po vítězství 3:0 postoupili do finále. Favorizovaná Viktoria měla podle očekávání od začátku územní převahu, v první půli se ale brankově neprosadila.

V největší šanci první půle v 28. minutě zamířil z úhlu nepřesně domácí Mosquera. Krátce nato se neprosadil ani nejlepší střelec soutěže Šulc a svůj 16. gól v ligovém ročníku nedal. Severočeši, kteří už po minulém kole získali jistotu, že se vyhnou bojům o záchranu, nepřijeli do Štruncových sadů jen bránit, vyloženou šanci ale v úvodním dějství neměli.

Plzeňští překonali gólmana Ludhu až v 50. minutě. Šulc našel centrem z pravé strany Chorého a ten hlavou zaznamenal devátou branku v ligové sezoně. O chvíli později mohl skórovat podesáté, ale proti byl Ludha.

Západočeši v druhé půli dominovali a vytvářeli si řadu šancí. V 64. minutě Hranáčovu střelu do odkryté branky odvrátil stoper Chaloupek, za čtyři minuty už ale favorit zvýšil. Šulc si z pravé strany připsal druhou asistenci v utkání a střídající Vydra zblízka poslal míč pod břevno. Bývalý reprezentační útočník se v lize trefil poprvé od prosince.

Plzeňští si zápas před téměř devíti tisícovkami diváků užívali a přidali ještě jeden gól. V 82. minutě po Červově průniku pustil Vydra míč k Chorému, jenž zamířil přesně k tyči a připsal si desátou branku v ligové sezoně. Čtvrtfinalista Evropské konferenční ligy doma v nejvyšší soutěži s Teplicemi pošestnácté za sebou bodoval.

Ohlasy:

Miroslav Koubek (Plzeň): "Po naší první brance byly Teplice zranitelné. Zápas se tou první brankou otevřel, nám se pak hrálo lépe. Teplice mají dobrou defenzivu, není jednoduché se do nich dostat. Matěj Vydra se střelecky trápil, ale snad to odšpuntoval. Fotbalista to je, to vidíme na tréninku. Těší mě, že za něj měli radost také ostatní kluci. Je vidět, že vzájemně přejí jeden druhému."

Zdenko Frťala (Teplice): "Hlavně ve druhém poločase se ukázala síla soupeře. Plzeň i v prvním poločase měla možnosti ke vstřelení gólu. Abychom tady mohli pomýšlet na úspěch, všichni by museli odvést na hřišti maximum, to se nepovedlo. Šlo o naprosto zaslouženou porážku. Byli jsme dnes hodně ztrátoví, spousty míčů jsme lehce odevzdali soupeři. Absence osobní odvahy určitě také sehrála roli. Nezbývá než přijmout kvalitu Plzně."

FC Viktoria Plzeň - FK Teplice 3:0 (0:0)

Branky: 50. a 82. Chorý, 68. Vydra.
    Rozhodčí: Machálek - Dresler, Žurovec.
    ŽK: Červ - Mareček.
    Diváci: 8632.

Plzeň: Jedlička - Dweh, Hranáč, Jemelka - Kopic (61. Cadu), Kalvach, Červ, Souaré (85. Havel) - Šulc (73. Jirka), Mosquera (61. Vydra) - Chorý (85. Metsoko). Trenér: Koubek.

Teplice: Ludha - Kričfaluši, Knapík, Chaloupek - Švanda, Bílek (58. Havelka), Mareček, Labík (70. Radosta) - Trubač (70. Emmer) - Čerepkai (58. Gning), Fila (85. Vachoušek). Trenér: Frťala.

Statistiky
    Sestavy

Rozšířené ligové statistiky jsou k dispozici až od sezóny 2013/14. Statistiky jsou přebírány z údajů v zápisech o utkání a od externího dodavatele Wyscout.

Kumulované žluté karty: V případě spáchání disciplinárního přečinu Vyloučení pro druhé napomenutí podle § 46 Disciplinárního řádu FAČR se nebude žádné z těchto napomenutí evidovat pro účely evidence napomínání podle ustanovení § 47 Disciplinárního řádu FAČR, tj. pro účely trestání za opakované napomínání v příslušném soutěžním ročníku.

V historickém přehledu lídrů jsou zobrazeni pouze hráči, kteří odehráli v lize alespoň 60 zápasů. V podrobném zobrazení pak figurují všichni hráči. Nejste si jistí, co daný parametr znamená? Podívejte se zde.

LFA vynakládá odpovídající úsilí, aby zajistila spolehlivost a přesnost informací publikovaných na této webové stránce, může však dojít k technickým nepřesnostem či chybám při zpracování a vyhodnocení. Tyto mohou být po svém zjištění a podle uvážení LFA opraveny.

Veškeré informace a údaje na této webové stránce, a to včetně jakýchkoliv statistik, jsou určeny pouze pro interní účely LFA a všeobecné informační účely. LFA, ani její dodavatelé, neposkytují jakoukoliv záruku ani nepřebírají jakoukoliv odpovědnost za správnost, aktuálnost ani přesnost informací publikovaných na této webové stránce, a to výslovně včetně jakýchkoliv statistik.

LFA neodpovídá za jakékoliv škody či jiné újmy, které mohou vzniknout třetím osobám v důsledku spolehnutí se na správnost, aktuálnost či přesnost informací publikovaných na této webové stránce.