3FK Pardubice3029:4228
    4MFK Karviná3030:5225
    5FC Zlín3036:6125
    6SK Dynamo České Budějovice3034:6224
    30. kolo, Základní část | neděle 28/04/2024, 15:00 | Stadion Hradec Králové | O2 TV Sport

Góly

Karty

Návštěva: 9 300 diváků (100 % z kapacity 9 300)
    Video
    Reportáž

Kouč slávistických fotbalistů Jindřich Trpišovský vylepšil trenérský rekord v počtu výher v historii samostatné ligy. V Hradci si připsal 192. vítězství a o jeden triumf odskočil dosavadnímu lídrovi Pavlu Vrbovi, který aktuálně v nejvyšší soutěži nepůsobí.

Pražané sice v týdnu prodloužili smlouvu s kapitánem Bořilem, obránce však ze zdravotních důvodů v jejich sestavě chyběl. Naopak přesně po dvou měsících se poprvé od derby na Spartě do základní sestavy vrátil Schranz. Domácí se museli obejít bez potrestaného útočníka Vašulína.

Hosté začali náporem, rozhodčí Černý pustil Chytilův souboj v šestnáctce s Kodešem, kanonýra však reflexivním zákrokem vychytal gólman Zadražil. Po následném rohovém kopu se na přední tyči prosadil Holeš, jeho hlavička však královéhradeckou branku minula.

Podstatná část prvního poločasu pak byla urputným bojem, favorit narážel na soustředěnou obranu. Domácí povolili až nedlouho před přestávkou, kdy se marně rozčilovali, že Douděra fauloval Čmelíka. Reprezentant zasáhl míč a zatímco domácí hráč zůstal ležet, Chytil na hranici šestnáctky zády k brance přiťukl míč Provodovi, který se trefil přesně k tyči.

Neprůstřelnost brankáře Zadražila se zastavila na 366 minutách. Hned o dvě minuty později pak slávisté přidali druhý úder. Holeš od postranní čáry přesně odcentroval, před brankou zaváhal Harazim a neobsazený Zmrzlý poslal míč do sítě.

Hradec v posledních dvou domácích ligových duelech Slavii porazil, v obou případech hrál v azylu v Mladé Boleslavi. Tentokrát měl těžkou roli, dvoubrankový náskok Pražany uklidnil. Po přestávce mohli hosté svůj náskok ještě zvýšit. Provod poslal střílenou přihrávku před branku, kde Zmrzlý nedokázal míč přesně zasáhnout a balon skončil těsně vedle tyče.

Na opačné straně Koubek sám před Staňkem na gólmanovi ztroskotal a v další velké šanci Pilař nedokázal trefit odkrytou branku. V první minutě nastavení už domácí snížili, Spáčil poslal svůj volej nezadržitelně k tyči. Na vyrovnání už ale "Votrokům" nezbyl čas.

Ohlasy

David Horejš (Hradec): "Měli jsme velmi dobré pasáže a byli jsme organizovaní. Bohužel horší desetiminutovka první půle nás stála lepší výsledek. Tam jsme neudrželi kompaktnost a Slavia je tak kvalitní tým, že nás potrestala lehkými góly. Mrzí nás to, jít do kabin s menším rozdílem, měli jsme větší šanci. O poločase jsme se snažili kluky povzbudit, abychom zápas zvrátili. Hlavně pro skvělé lidi, atmosféra byla fantastická. Druhý poločas už jsme byli v kombinaci přesnější. Snížení bohužel mělo přijít dřív, gól jsme dali příliš pozdě. Co se týče průběhu, Slavia vyhrála zaslouženě."

Jindřich Trpišovský (Slavia): "Zápas ve skvělé kulise od obou táborů potvrdil, co jsme od něj čekali. Soupeř je dobře nastavený, z posledních 10 kol prohrál jen na Spartě. Do náročného zápasu jsme dobře vstoupili, ale úvodní šance neproměnili. Povedlo se nám to až dvakrát před přestávkou. Ve druhém poločase už jsme nebyli tak nebezpeční. Závěr byl nepříjemný. Dostali jsme krásný gól, takže jsme si v závěru oddechli. Celkově jsme však byli nachystaní udělat vše potřebné pro výhru. Situace nebyla po dvou kolech bez vítězství jednoduchá. Tým to vnímal a jsem rád, jak zareagoval. Trenérského rekordu české ligy si hrozně moc vážím. Přijde mi to až neuvěřitelné, mým snem bylo původně zažít aspoň jeden ligový zápas, ať už dopadne jakkoliv. Tehdy by mě ani nenapadlo, mezi jaká jména se dostanu. Vydělával jsem si nejen jako barman a byl šťastný, že se fotbalem vůbec můžu živit."

FC Hradec Králové - SK Slavia Praha 1:2 (0:2)

Branky: 90.+1 Spáčil - 41. Provod, 43. Zmrzlý.
    Rozhodčí: Černý - Paták, Machač - Klíma (video).
    ŽK: Kučera - Douděra.
    Diváci: 9300 (vyprodáno).

Hradec: Zadražil - Klíma, Kodeš, Spáčil - Harazim, Kučera, Dancák (79. Pudhorocký), Horák - Čmelík (57. Juliš), Pilař (83. Kaštánek) - Hais (57. Koubek). Trenér: Horejš.

Slavia: Staněk - Holeš, Ogbu, Vlček - Douděra (87. Tomič), Ševčík (71. Zafeiris), Oscar, Zmrzlý (79. Wallem) - Schranz (71. Masopust), Provod - Chytil (71. Van Buren). Trenér: Trpišovský.

Statistiky
    Sestavy

Rozšířené ligové statistiky jsou k dispozici až od sezóny 2013/14. Statistiky jsou přebírány z údajů v zápisech o utkání a od externího dodavatele Wyscout.

Kumulované žluté karty: V případě spáchání disciplinárního přečinu Vyloučení pro druhé napomenutí podle § 46 Disciplinárního řádu FAČR se nebude žádné z těchto napomenutí evidovat pro účely evidence napomínání podle ustanovení § 47 Disciplinárního řádu FAČR, tj. pro účely trestání za opakované napomínání v příslušném soutěžním ročníku.

V historickém přehledu lídrů jsou zobrazeni pouze hráči, kteří odehráli v lize alespoň 60 zápasů. V podrobném zobrazení pak figurují všichni hráči. Nejste si jistí, co daný parametr znamená? Podívejte se zde.

LFA vynakládá odpovídající úsilí, aby zajistila spolehlivost a přesnost informací publikovaných na této webové stránce, může však dojít k technickým nepřesnostem či chybám při zpracování a vyhodnocení. Tyto mohou být po svém zjištění a podle uvážení LFA opraveny.

Veškeré informace a údaje na této webové stránce, a to včetně jakýchkoliv statistik, jsou určeny pouze pro interní účely LFA a všeobecné informační účely. LFA, ani její dodavatelé, neposkytují jakoukoliv záruku ani nepřebírají jakoukoliv odpovědnost za správnost, aktuálnost ani přesnost informací publikovaných na této webové stránce, a to výslovně včetně jakýchkoliv statistik.

LFA neodpovídá za jakékoliv škody či jiné újmy, které mohou vzniknout třetím osobám v důsledku spolehnutí se na správnost, aktuálnost či přesnost informací publikovaných na této webové stránce.