3Bohemians Praha 19053534:4839
    4MFK Karviná3538:6232
    5SK Dynamo České Budějovice3541:7029
    6FC Zlín3540:6927
    5. kolo, Skupina o titul | neděle 26/05/2024, 16:00 | Městský stadion Ostrava | O2 TV stream MD

Góly

• Bez branek

Karty

Návštěva: 10 190 diváků (68 % z kapacity 15 081)
    Video
    Reportáž

Baník v nadstavbě premiérově zvítězil a vyrovnal svou nejvyšší výhru v samostatné ligové historii. Slezané v každém z poločasů dali tři branky, dvakrát skórovali Brazilec Ewerton s Filipem Kubalou, v závěru se prosadili Abdullahi Tanko a Patrick Kpozo. Hosté dohrávali jen o devíti bez vyloučených Ondřeje Mihálika a Pavla Jurošky a po nejtěžší porážce v ligové sezoně skončili šestí.

Přestože oba týmy ještě měly šanci na pohárovou Evropu, patrné to bylo jen na jedné straně. Ostrava projevila na trávníku mnohem větší chtíč po vítězství a průběh byl nakonec výrazně jednostrannější, než se předpokládalo.

Už v páté minutě přečkalo Slovácko, jemuž na lavičce kvůli disciplinárnímu trestu chyběl loučící se trenér Svědík, první šanci. Po pasu Pojezného šel Buchta sám na bránu, ale z vyložené šance netrefil prostor mezi tyčemi. Pak měla gólové parametry Boulova rána z velkého vápna, Heča míč vytáhl.

První zlom přišel po 26 minutách. Buchtu ve stoprocentní příležitosti před Hečou zatáhl Mihálik, dostal červenou kartu a z penalty navíc Ewerton otevřel skóre. Baník jako by dostal injekci adrenalinu. Soupeře zahnal do defenzivy a dvě minuty stačily na druhý gól, který po rychlé kombinaci uvnitř šestnáctky vstřelil Kubala.

Kubala vzápětí znovu pořádně zaměstnal Heču. V 36. minutě pak "vyplaval" na malém vápně po rohovém kopu a Klímovu hlavičku pohodlně z pár kroků umístil do sítě. Domácí mohli klidně vést i větší rozdílem, ale Heča vyrazil nebezpečné rány Riga a Ndefeho.

Úvahy o obratu vzaly za své pět minut po změně stran. Domácí překonali obranu kolmou akcí, Kubala z těžké pozice Heču nepřehodil, ale vyražený balon dopravil do brány Ewerton. Brazilský ofenzivní univerzál dal 14. gól v ligovém ročníku.

Když v 62. minutě dostal hostující Juroška za kopnutí protihráče červenou kartu a hosté šli do devíti, proměnil se závěr utkání v naprostou formalitu. Odevzdané a totálně zdecimované Slovácko dorazil v 71. minutě pátým gólem střídající Tanko.

Teprve druhou domácí výhru Baníku v jarní části sezony ještě zvýraznil šťastnou dorážkou v 80. minutě Kpozo. Slovácko potvrdilo, že ho závěr ročníku zastihl v útlumu, v nadstavbě prohrálo čtyři z pěti zápasů.

Ohlasy:

Pavel Hapal (Ostrava): "Jsem plný emocí. Odehráli jsme výborný zápas, od začátku jsme dominovali. Nevyužili jsme šanci Buchty, pak ale góly přišly. Třetí gól byl důležitý pro uklidnění, pak už to byla demolice. Zápas ovlivnily červené karty, po té druhé už jsme to měli jednoznačně pod kontrolou. Bylo to snazší tím, že jsme hráli proti devíti. Povedlo se nám dnes vyhrát v pravý čas a odezva fanoušků je skvělá. Jsme odměněni čtvrtým místem, velký dík patří hráčům. Byli pod tlakem, je třeba smeknout. Poradili si s tím a zaslouženě skončili na čtvrtém místě."

Jan Baránek (asistent trenéra Slovácka): "Je to víc než katastrofa a ta největší kaňka, jaká mohla být za tím špatným jarem. Nedokážu si vysvětlit tu nedisciplinovanost hráčů. Ta druhá červená karta Pavla Jurošky... Je to mladý kluk, ale tohle se nesmí stávat. Mělo by to mít dopad. Je to ostuda, omlouváme se fanouškům, kteří tady za námi jeli. Takový zápas asi nechce hrát nikdo. Po čtvrtém gólu, který jsme dostali zkraje druhého poločasu, bylo jasné, že to je průšvih. Pak to už bylo jenom o tom nedostat další góly, bohužel jsme jich dostali dohromady šest. Hráli jsme v osmi (v poli), nahoru ani nešlo nic udělat."

FC Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 6:0 (3:0)

Branky: 28. z pen. a 50. Ewerton, 30. a 36. Kubala, 71. Tanko, 80. Kpozo.
    Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Kubr - Berka (video).
    ŽK: Ndefe, Buchta - Šumulikovski (vedoucí týmu).
    ČK: 26. Mihálik, 62. P. Juroška (oba Slovácko).
    Diváci: 10.190.

Ostrava: Letáček - Ndefe (66. J. Juroška), Frydrych, Pojezný, Kpozo - Boula (78. Grygar), Rigo - Buchta (66. Rusnák), Klíma (66. Šín), Ewerton - Kubala (66. Tanko). Trenér: Hapal.

Slovácko: Heča - Blahút, Hofmann, Kalabiška (89. Holásek), Holzer - Trávník (74. Novotný), Havlík (85. Novák) - Mihálik, Kim Sung-pin (46. Reinberk), P. Juroška - Kvasina (46. Vecheta).

Statistiky
    Sestavy

Rozšířené ligové statistiky jsou k dispozici až od sezóny 2013/14. Statistiky jsou přebírány z údajů v zápisech o utkání a od externího dodavatele Wyscout.

Kumulované žluté karty: V případě spáchání disciplinárního přečinu Vyloučení pro druhé napomenutí podle § 46 Disciplinárního řádu FAČR se nebude žádné z těchto napomenutí evidovat pro účely evidence napomínání podle ustanovení § 47 Disciplinárního řádu FAČR, tj. pro účely trestání za opakované napomínání v příslušném soutěžním ročníku.

GZSS: Události, kdy se míč po přerušení (faul, aut či odkop od branky) vrací do hry. Dodavatelem těchto statistik je externí dodavatel Wyscout.

V historickém přehledu lídrů jsou zobrazeni pouze hráči, kteří odehráli v lize alespoň 60 zápasů. V podrobném zobrazení pak figurují všichni hráči. Nejste si jistí, co daný parametr znamená? Podívejte se zde.

LFA vynakládá odpovídající úsilí, aby zajistila spolehlivost a přesnost informací publikovaných na této webové stránce, může však dojít k technickým nepřesnostem či chybám při zpracování a vyhodnocení. Tyto mohou být po svém zjištění a podle uvážení LFA opraveny.

Veškeré informace a údaje na této webové stránce, a to včetně jakýchkoliv statistik, jsou určeny pouze pro interní účely LFA a všeobecné informační účely. LFA, ani její dodavatelé, neposkytují jakoukoliv záruku ani nepřebírají jakoukoliv odpovědnost za správnost, aktuálnost ani přesnost informací publikovaných na této webové stránce, a to výslovně včetně jakýchkoliv statistik.

LFA neodpovídá za jakékoliv škody či jiné újmy, které mohou vzniknout třetím osobám v důsledku spolehnutí se na správnost, aktuálnost či přesnost informací publikovaných na této webové stránce.